Ile w dzisiejszych czasach zarabia copywriter?

Copywriting w dzisiejszych czasach cały czas się rozwija. Polega na pisaniu różnorodnych tekstów, które są potem zamieszczane w sklepach online i na stronach internetowych. To zadanie wykonuje copywriter, który powinien mieć lekkie pióro i działać z pasją każdego dnia. Przyjrzyjmy się temu, na jakie zarobki może liczyć taka osoba. Gdzie można znaleźć ciekawe zlecenia? Jakie stawki rynkowe są oferowane dla copywriterów?

Ile zarabia copywriter za 1000 znaków?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Ile zarabia copywriter za 1000 znaków? Faktem jest, że dokładne wartości są zależne od tematyki tekstu, aktualnej sytuacji na rynku, czy też oczekiwań copywritera. Oczekiwania finansowe za stworzenie 1000 znaków ze spacjami mogą kształtować się następująco:

  • Precle – są najtańsze, to zazwyczaj 5-8 złotych netto. 
  • Artykuły blogowe – od 8 do 60 zł netto.
  • Teksty zapleczowe – od 5 do 25 zł netto. 
  • Opisy produktów – od 8 do 30 zł netto. 
  • Artykuły eksperckie – od 25 do 80 zł netto. 

Powyższe dane są szacunkowe i kształtują się różnorodnie. Jak widać, najczęstszą stawką za 1000 zzs jest ok. 10-25 złotych netto. Stawki copywriterskie zależą od wielu czynników. Nie należy się zatem nastawiać na konkretne wartości. 

Jakie są stawki rynkowe dla copywritera?

Popularne stawki rynkowe dla copywritera przedstawione zostały powyżej. Ile zarabia copywriter? to pytanie z pewnością nurtuje każdego, kto chce rozpocząć swoją przygodę z pisaniem tekstów różnego rodzaju. Nie bez znaczenia jest fakt, że oferowane stawki rynkowe mogą wiązać się z kompetencjami copywritera, językiem i narzędziami. Treści profesjonalnych copywriterów są wyżej cenione, gdyż doświadczony pisarz doskonale zna się na swojej pracy. Co ciekawe, teksty tworzone w obcych językach mogą być nawet trzykrotnie droższe. Istotne są także narzędzia, które zwiększają skuteczność tekstów i cenę za 1000 zzs. Najniższe zarobione kwoty przez copywriterów mogą oscylować w granicach kilkuset złotych. Z kolei najbardziej doświadczeni pisarze zarabiają po kilka, czy nawet kilkanaście tysięcy złotych. 

Gdzie znaleźć zlecenia dla copywritera?

Wiemy już, że zarobki copywritera są bardzo różnorodne. A gdzie można znaleźć najciekawsze zlecenia dla copywritera? Możliwości mamy bardzo dużo. Oczywiście poszukiwania rozpoczynamy od Internetu. Do dyspozycji mamy przykładowo social media, platformy dla freelancerów, strony agencji i portale ogłoszeniowe. Istnieje wiele platform w sieci, które oferują liczne zlecenia dla copywriterów. Jeśli mamy talent do pisania i chcemy dorobić lub szukamy swojej ścieżki życiowej, warto mieć na uwadze copywriting. Ta dziedzina cały czas się rozwija i daje wiele możliwości osobom początkującym oraz specjalistom. 

Podsumowując warto stwierdzić, że miesięczne zarobki, czy też zarobki za 1000 zzs są bardzo różne. Niekiedy mamy do czynienia z tekstami droższymi, które wymagają ogromnego zaangażowania, a w innym razie piszemy tańsze precle. Najbardziej zaangażowani pisarze często są zadowoleni ze swoich zarobków. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *